دانلودها و فیلم‌ها

فیلم سگ

سگ،‌ یکی از قربانیان زیاده‌خواهی و خودخواهی بشر در طول تاریخ بوده و هست. مخصوصاً در کشور ما سگ‌ها همیشه قربانی پیش‌داوری‌ها، انواع و اقسام جنایت‌های موردی و سیستماتیک و کشتارهای دسته‌جمعی بوده‌اند و هستند انگار که این موجودات در کشور ما اصلاً اجازهٔ بودن و زندگی کردن را ندارند.

در این کلیپ ۳۱ دقیقه‌ای سعی کردم به مشکلات سگ‌ها در سراسر دنیا به طور عام و مشکلات سگ‌ها در ایران به طور خاص بپردازم: تاریخچهٔ هم‌زیستی سگ با انسان، داستان «نژاد خالص» و «نژاددار» و «بی‌نژاد»، تجارت سگ‌ها، حیوان‌آزاری، کشتار سگ‌های بیخانمان، پناهگاه‌ها و مشکلات پناهگاه‌ها، کنترل جمعیت سگ‌ها با روش عقیم‌سازی، عملکرد شهرداری‌ها و دولت در برابر سگ‌ها....

امیدوارم دیدن این فیلم، چشم گروهی از مردم را که نسبت به سرنوشت این حیوانات بی‌تفاوت‌اند یا بدتر از اون، باعث درد و رنج اونها هستند، به روی واقعیت‌ها باز کنه: دولت، شهرداری‌ها، قانون‌گذاران و البته همهٔ گروه‌های مردم...

از همهٔ شما تقاضا می‌کنم برای گسترش آگاهی در بارهٔ ظلمی که به این حیوانات می‌شه و کمک به تغییر نحوهٔ برخورد دولت، شهرداری‌ها و مردم در برابر این حیوانات، این فیلم را به اشتراک بذارین و مخصوصاً به دست کسانی برسونین که در شهرداری‌ها فعال‌اند و برای سرنوشت این حیوانات تصمیم‌گیری می‌کنند.

 

 

تغذیهٔ گیاهی سالم (قسمت ۱)

در این قسمت به چند سوال پاسخ داده شده است: آیا تغذیهٔ گیاهی سالم و کافی است؟ بهترین الگو برای تغذیهٔ گیاهی کدام است؟ سازمان‌های کارشناسی بزرگ و معتبر در زمینهٔ تغذیه چه دیدگاهی نسبت به گیاه‌خواری دارند؟

 

تغذیهٔ گیاهی سالم (قسمت ۲)

در این قسمت به بحث پروتئین پرداخته شده است: اسیدهای آمینه، پوشش دادن نیاز بدن به پروتئین در تغذیهٔ گیاهی، مکّمل‌های پروتئین...

 

تغذیهٔ گیاهی سالم (قسمت ۳)

در این قسمت به بحث تامین ویتامین‌ها در تغذیهٔ گیاهی پرداخته شده است: ویتامین ب ۱۲ و ویتامین د.

 

تغذیهٔ گیاهی سالم (قسمت ۴)

در این قسمت به بحث تامین مواد معدنی در تغذیهٔ گیاهی پرداخته شده است. در تغذیهٔ گیاهی باید به تامین این مواد معدنی توجه بیشتر شود: ید، آهن، روی، کلسیم و سلنیوم. 

 

تغذیهٔ گیاهی سالم (قسمت ۵)

در این قسمت به بحث چربی‌ها پرداخته شده است. در انتخاب روغن‌ها باید به چه نکاتی توجه کنیم؟ تعادل بین امگا ۳ و امگا ۶، انواع چربی‌های امگا ۳، آیا برای تامین چربی‌های امگا ۳ باید ماهی‌ بخوریم؟

 

چرا افراد وگان لبنیات مصرف نمی‌کنند؟

 چرا شیر و لبنیات سالم نیست؟

گیاه‌خواری و عادت‌های غذایی

فیلم مستند «زمینیان (ساکنان زمین)»

earthlings
«زمینیان» یکی از بهترین فیلم‌های مستند است که رابطۀ بیمارگونۀ بشر با حیوانات دیگر را نشان می‌دهد. این فیلم، به زندگی و مرگ حیوانات خانگی در پناهگاه‌های حیوانات، زندگی و مرگ حیوانات پرورشی، زندگی حیوانات در سیرک‌ها، آزار حیوانات در برنامه‌های تفریحی، شکار ماهیها و زندگی حیوانات آزمایشگاهی می‌پردازد. فیلم توسط Shaun Monson نوشته و کارگردانی شده است. موسیقی فیلم از آهنگساز معروف Moby است و Joaquin Phoenix داستان فیلم را روایت کرده است. ساختن این فیلم ۵ سال طول کشیده است و در جشنواره‌های متعدد جوایز زیادی را نصیب خود کرده است. مدت این فیلم حدود ۱:۳۵ ساعت است و می‌توان آن را در سایت youtube و بسیاری از سایت‌های دیگر مشاهده یا حتی دانلود کرد. «زمینیان» فیلمی است که هر کس باید لااقل یک بار ببیند. این فیلم کسی را نمی‌خنداند، کسی را شاد نمی‌کند، به کسی وعده و وعید نمی‌دهد. «زمینیان» گوشه‌هایی از یک تراژدی تلخ را به تصویر می‌کشد که هر کدام از ما مسئول خلق آن هستیم، تنها ما، نه خدا، نه طبیعت و نه سرنوشت...این فیلم می‌تواند هر کسی را که هنوز قلبی در سینه دارد بگریاند، تا مدت‌ها منقلب کند و برای همیشه در جهت «کم‌آزارتر شدن» تغییر دهد. اگر می‌خواهید از چرخۀ ظلم و خشونت خارج شوید آن را از دست ندهید. تمام قسمت‌های این فیلم هم با دوبله و هم با زیرنویس فارسی در یوتیوپ در دسترس است.

 

  

دانلودها

دانلود کتاب "فواید گیاه‌خواری" نوشتۀ صادق هدایت با فرمت pdf