دانلودها و فیلم‌ها

فیلم سگ

سگ،‌ یکی از قربانیان زیاده‌خواهی و خودخواهی بشر در طول تاریخ بوده و هست. مخصوصاً در کشور ما سگ‌ها همیشه قربانی پیش‌داوری‌ها، انواع و اقسام جنایت‌های موردی و سیستماتیک و کشتارهای دسته‌جمعی بوده‌اند و هستند انگار که این موجودات در کشور ما اصلاً اجازهٔ بودن و زندگی کردن را ندارند.

در این کلیپ ۳۱ دقیقه‌ای سعی کردم به مشکلات سگ‌ها در سراسر دنیا به طور عام و مشکلات سگ‌ها در ایران به طور خاص بپردازم: تاریخچهٔ هم‌زیستی سگ با انسان، داستان «نژاد خالص» و «نژاددار» و «بی‌نژاد»، تجارت سگ‌ها، حیوان‌آزاری، کشتار سگ‌های بیخانمان، پناهگاه‌ها و مشکلات پناهگاه‌ها، کنترل جمعیت سگ‌ها با روش عقیم‌سازی، عملکرد شهرداری‌ها و دولت در برابر سگ‌ها....

امیدوارم دیدن این فیلم، چشم گروهی از مردم را که نسبت به سرنوشت این حیوانات بی‌تفاوت‌اند یا بدتر از اون، باعث درد و رنج اونها هستند، به روی واقعیت‌ها باز کنه: دولت، شهرداری‌ها، قانون‌گذاران و البته همهٔ گروه‌های مردم...

از همهٔ شما تقاضا می‌کنم برای گسترش آگاهی در بارهٔ ظلمی که به این حیوانات می‌شه و کمک به تغییر نحوهٔ برخورد دولت، شهرداری‌ها و مردم در برابر این حیوانات، این فیلم را به اشتراک بذارین و مخصوصاً به دست کسانی برسونین که در شهرداری‌ها فعال‌اند و برای سرنوشت این حیوانات تصمیم‌گیری می‌کنند.

 

 

تغذیهٔ گیاهی سالم (قسمت ۱)

در این قسمت به چند سوال پاسخ داده شده است: آیا تغذیهٔ گیاهی سالم و کافی است؟ بهترین الگو برای تغذیهٔ گیاهی کدام است؟ سازمان‌های کارشناسی بزرگ و معتبر در زمینهٔ تغذیه چه دیدگاهی نسبت به گیاه‌خواری دارند؟

 

تغذیهٔ گیاهی سالم (قسمت ۲)

در این قسمت به بحث پروتئین پرداخته شده است: اسیدهای آمینه، پوشش دادن نیاز بدن به پروتئین در تغذیهٔ گیاهی، مکّمل‌های پروتئین...

 

تغذیهٔ گیاهی سالم (قسمت ۳)

در این قسمت به بحث تامین ویتامین‌ها در تغذیهٔ گیاهی پرداخته شده است: ویتامین ب ۱۲ و ویتامین د.

 

تغذیهٔ گیاهی سالم (قسمت ۴)

در این قسمت به بحث تامین مواد معدنی در تغذیهٔ گیاهی پرداخته شده است. در تغذیهٔ گیاهی باید به تامین این مواد معدنی توجه بیشتر شود: ید، آهن، روی، کلسیم و سلنیوم. 

 

تغذیهٔ گیاهی سالم (قسمت ۵)

در این قسمت به بحث چربی‌ها پرداخته شده است. در انتخاب روغن‌ها باید به چه نکاتی توجه کنیم؟ تعادل بین امگا ۳ و امگا ۶، انواع چربی‌های امگا ۳، آیا برای تامین چربی‌های امگا ۳ باید ماهی‌ بخوریم؟

 

چرا افراد وگان لبنیات مصرف نمی‌کنند؟

 چرا شیر و لبنیات سالم نیست؟

گیاه‌خواری و عادت‌های غذایی

فیلم مستند «زمینیان (ساکنان زمین)»

earthlings
فیلم «زمینی‌ها» یا «ساکنان زمین»فیلم «زمینی‌ها» یا «ساکنان زمین»«زمینی‌ها» یکی از بهترین فیلم‌های مستندی است که رابطۀ بیمارگونۀ بشر با حیوانات دیگر را نشان می‌دهند. این فیلم، به زندگی و مرگ حیوانات خانگی در پناهگاه‌ها، زندگی و مرگ حیوانات پرورشی، زندگی حیوانات در سیرک‌ها، آزار حیوانات در برنامه‌های تفریحی، شکار ماهی‌ها و زندگی حیوانات آزمایشگاهی می‌پردازد. فیلم توسط Shaun Monson نوشته و کارگردانی شده است. ساختن این فیلم ۵ سال طول کشیده است و در چند جشنواره جوایزی را نصیب خود کرده است.برای مشاهدهٔ فیلم دوبله به صورت تکه‌تکه در یوتیوب روی این لینک کلیک کنید.
این فیلم کسی را نمی‌خنداند، کسی را شاد نمی‌کند، به کسی وعده و نوید نمی‌دهد. «زمینی‌ها» گوشه‌‌هایی از یک تراژدی تلخ را نشان می‌دهد که هر کدام از ما مسئول خلق آن هستیم، تنها ما، نه خدا، نه طبیعت و نه سرنوشت...این فیلم می‌تواند هر کسی را که هنوز قلبی دارد بگریاند و تا مدت‌ها منقلب کند و زندگی بسیاری را در همین مدت کوتاه تغییر دهد. آن را از دست ندهید.

 

  

فیلم مستند «سلطه» (قلمرو)

فیلم مستند «سلطه» (قلمرو)فیلم مستند «سلطه» در سال ۲۰۱۸ ساخته شده است. این فیلم مجموعه‌ای کامل، نفس‌گیر، بی‌آرایش و بی‌پیرایش از زندگی و مرگ حیوانات تحت سلطهٔ بشر است: حیواناتی که برای غذا، پوشاک، تحقیق یا سرگرمی آدم‌ها پرورش داده و کشته می‌شوند. فیلم در دو ساعت واقعیت‌های زندگی و مرگ این حیوانات را از مرغ‌ها گرفته تا شترها تا بزها تا گاوها تا بوقلمون‌ها  تا اردک‌ها تا موش‌ها تا سگ‌ها تا ماهی‌ها تا غازها تا راسوها تا روباه‌ها تا اسب‌ها به صورت فشرده ولی با جزئیات کافی و فلج کننده و بدون سانسور به معرض تماشا می‌گذارد. به استثنای چند صحنه، تمام صحنه‌های این فیلم از دامداری‌ها، آزمایشگاه‌ها، مراکز توله‌کشی و مراکز سرگرمی استرالیا و با دوربین‌های مخفی یا پهبادهای کوچک فیلمبرداری شده‌اند. این فیلم حقیقت گونهٔ سلطه‌جوی ما را به خوبی و عریانی تمام نشان می‌دهد. اگر جزو کسانی هستید که مرتب برای مصرف محصولات حیوانی خود بهانه می‌آورند این فیلم همهٔ بهانه‌ها را از شما خواهد گرفت. فیلم را ببینیم، به اشتراک بگذاریم و از حرکتی که در استرالیا و همهٔ دنیا به راه انداخته است حمایت کنیم و بسیار مهم‌تراز همهٔ این‌ها: از این چرخهٔ عینی سلطه و جنایت و زندان و داغ و خون خارج شویم.  بد نیست بدانیم یکی از تولید کنندگان این فیلم «شاون مورسون» است که فیلم «زمینی‌ها» را تولید کرده بود. گویندگان این فیلم همگی سلبریتی‌های وگان هستند، از جمله «فونیکس». فیلم به صورت رایگان برای همه در دسترس است. برای دیدن فیلم با زیرنویس فارسی روی این لینک کلیک کنید.

 

فیلم مستند «توطئهٔ گاوی»

فیلم مستند «توطيهٔ گاوی» به تاثیرات زیست‌محیطی مصرف محصولات حیوانی می‌پردازد. برای توضیحات در مورد این فیلم روی این لینک کلیک کنید.

 

فیلم مستند «پایان گوشت»

این فیلم آیندهٔ روشنی را تجسم می‌کند که انسان‌ها دیگر گوشت نمی‌خورند. این فیلم را می‌توانید در نت‌فلیکس تماشا کنید. دوبلهٔ آلمانی این فیلم را می‌توان به صورت رایگان در یوتیوب دید.

 

دانلودها

دانلود نسخهٔ پی‌دی‌اف کتاب «فواید گیاه‌خواری» نوشتۀ صادق هدایت