چگونه می‌توان به حیوانات آزمایشگاهی کمک کرد؟

۱- در وهلۀ اول می‌توانیم محصولات شرکت‌های آرایشی-بهداشتی و شیمیایی را که هنوز برای تست مواد اولیه و محصولات خود از آزمایش روی حیوانات استفاده می‌کنند خریداری نکنیم. سالانه میلیون‌ها حیوان به بدترین نحو برای آزمایش مواد شیمیایی مورد استفاده در ریمل یا لاک ناخن یا شامپو یا تافت یا مواد شوینده می‌میرند. شاید ما ناچار به استفاده از داروهای آزمایش شده روی حیوانات باشیم چون قانون هنوز هم این آزمایشات را الزامی می‌داند ولی قطعاً مجبور نیستیم محصولات آرایشی-بهداشتی یا شیمیایی یا دخانیات شرکت‌هایی را خریداری کنیم که روی حیوانات آزمایش می‌کنند در حالی که شرکت‌هایی وجود دارند که تنها از مواد اولیه‌ای که سال‌ها قبل روی حیوانات آزمایش شد‌ه‌اند یا مواد اولیه‌ای که با استفاده از روش‌های جایگزین تست شده‌اند، استفاده می‌کنند. از سال ۲۰۰۹ آزمایش روی حیوانات برای تست مواد آرایشی-بهداشتی در کشورهای عضو اتحادیۀ اروپا اکیداً ممنوع شده است ولی در سایر کشورها برای درست کردن رنگ‌های مو، لاک‌ها و ماتیک‌های جدید در همین لحظه هزاران حیوان به بدترین نحو می‌میرند. در حالی که صدها مادۀ اولیۀ آرایشی تست شده وجود دارد و بازار لوازم آرایشی-بهداشتی در حال انفجار است، شرکت‌های تولید کنندۀ مواد آرایشی-بهداشتی برای ادامۀ رقابت تجارتی خود مرتب مردم را با تبلیغات تجارتی خود بمباران می‌کنند.
قبل از خرید محصولات آرایشی-بهداشتی در بارۀ خط مشی شرکت تولید کننده در بارۀ آزمایش روی حیوانات تحقیق کنید. نوشتن ایمیل‌ها و نامه‌های اعتراض آمیز ولی محترمانه به تولید کنندگانی که هنوز روی حیوانات آزمایش می‌کنند، مسلماً می‌تواند تاثیر بسزایی در خط مشی این شرکت‌ها در آینده داشته باشد. اگر از خط مشی یک شرکت اطلاع ندارید، این موضوع را از آنها سوال کنید. حتی این امکان وجود دارد که بسیاری از شرکت‌هایی که روی حیوانات آزمایش می‌کنند  به دروغ ادعا کنند که روی حیوانات آزمایش نمی‌کنند ولی دریافت نظرات اعتراض‌آمیز و اطلاع از میزان حساسیت مصرف کنندگان نسبت به "انسانی بودن روند تولید" شرکت‌ها را به سمت استفاده از روش‌های تست انسانی‌تر سوق می‌دهد. اگر تا کنون پیشرفت‌هایی در برخی از زمینه‌های حقوق حیوانات حاصل شده است و برخی از شرکت‌ها از آزمایش روی حیوانات دست کشیده‌اند، نتیجۀ حساسیت و پی‌گیری مداوم مصرف کنندگان بوده است. اگر تجارت عامل آزمایشات بربری روی حیوانات است، بهترین راه مبارزه با این آزمایشات نیز همان استفاده از ضربه‌های تجاری است.
لیست تولید کنندگان محصولات آرایشی-بهداشتی که روی حیوانات آزمایش می‌کنند.
لیست تولید کنندگان محصولات آرایشی-بهداشتی که روی حیوانات آزمایش نمی‌کنند.

۲- اگر دانشجوی پزشکی یا داروسازی هستید در مقابل آزمایش روی حیوانات اعتراض کنید.

۳- اگر در رشته‌های پزشکی یا داروسازی فعال هستید، در تحقیق برای یافتن روش‌های تحقیقاتی جایگزین فعال شوید.

۴- به شرکت‌ها و نهادهایی که روی حیوانات آزمایش می‌کنند اعتراض کنیم، با امضای پتیشن‌ها، درست کردن پتیشن‌ها، تجمع در محل، نوشتن مطالب در روزنامه‌ها و مجلات.

۵- مهم‌تر از همه: دیگران را هم آگاه کنیم.